NewsSports

मैले ६ वर्ष खेल गुमाएको छु अब सर्वेन्द्र खनाल विरु`द्ध मुद्दा दायरा गर्छु:सागर थापा (भिडियो सहित )

नेपाली फुटबलमा पहिलो पटक खेल मिलेमतो (म्याच फिक्सिङ) को आरोप लागेर आफ्नो खेल जीवनको उ`त्कृष्ट समय गुमाएकोमा खेलाडी सागर थापाले गुनसो गरेका छन् । उनले आँफुह`रुलाई नियो`जित रुपमै मु`द्दा चलाइएकोमा पुर्व आइजीपी सर्वेन्द्र विरु`द्ध मु`द्दा दायर गर्ने समेत बताउनुभयो ।

खेल मिलेमतोको गरेको आरोपमा राज्य विरु`द्धको अपराधको मु`द्दा लागेका एकफजियोथेरा पिस्ट, एक प्रशि`क्षक तथा पूर्व खेलाडी र ४ खेलाडीले सर्वोच्च बाट सफाइ पाएका हुन् । सर्वोच्चले यस अघि विशेष अदालतले गरेको फैसला नै सदर गरेको हो ।

राष्ट्रिय फुटबल टिमका तत्कालीन कप्तान सागर थापा, विकाससिंह क्षेत्री, रितेश थापा, सन्दीप राई, प्रशि`क्षक तथा पूर्व खेलाडी अन्जन केसी र फिजियोथेरापिस्ट डेजिव थापाविरुद्ध म्याच फिक्सिङको आरोप लागेको थियो । राज्य विरु`द्धको अपरा`धको मु`द्दाबाट सफाइ पाएपछि योहो टेलिभिजनको पीवाईएल सो (PYL SHOW ) कार्यक्रममा कुरा गर्दै सागर भन्छन् :-

‘नगरेको अपराधबाट सफाइ पाउँछौँ भन्ने त थाहा थियो । तर यो गम्भीर दाग लगाएर हामीलाई खेलबाट यत्रो वर्ष बाहिर राखिदिएका छन् । मेरो ६ वर्ष कसले फिर्ता गर्छ ?’ अब हामी पुर्वआइजीपी सर्वेन्द्र विरुद्ध मुद्दा दायर गर्छौ’ हामीले खेलिरहेको समयमा नभएको त्यस्तो आरोपले देशभर नै गलत सन्देश गयो ।

एन्फाले पनि केही सोचेन । अब त एन्फाले केही सोच्ला कि । हामी अपराधि होइनौँ भन्ने त प्रमाणित भयो अब त्यसको मूल्याकंन कसले गर्ने ? जीन्दगी नै वरवाद भयो नि’ सागरले भने ।उनीहरुलाई यसअघि विशेष अदालतले २०७५ जेठ २४ गते उक्त अभियोगमा निर्दोष रहेको ठहर गर्दै सफाइ दिएको थियो । विशेषको उक्त फैसलाविरुद्ध सरकारी पक्षले २०७५ मंसिर २० गते पुनरावेदन गरेको थियो ।

Related Articles

Back to top button
Close