Thoughts

भारतीय च्यानल बन्द गरिए`कोमा सरिता गि`रीको आपत्ति, यसो भनिन् !!

काठमाडौँ – निलम्वित नेतृ सरिता गिरीले समाचार मूलक भारतीय टेलिभिजन च्यानलको प्रसारण ब`न्द गरिएको प्रति आ`पत्ति जनाएकी छन्। नेपाल सरकारलाई केहि भारतीय च्यानलमा प्रशारण भएका कार्यक्रम चित्त बुझेन भन्दैमा च्यानल लाई ब`न्द गर्न नमिल्ने गिरीको भनाई छ। रहेका समस्या लाई कुटनी`तिक तरिकाले समाधान गर्ने तर्फ सरकार लाग्नुपर्ने गिरी बताउँछिन्।

“नेपालको सरकार एकदुई अथवा केहि निश्चित च्यानलसँग खुशी छैन भन्दैमा सम्पूर्ण भारतीय च्यानल माथि प्रतिवन्ध लगाउन मिल्छ?”,गिरीले ट्वी`ट गर्दै भनेकी छन्।

गिरीले भारतीय समा`चार च्यानलहरु बन्द गरिनु लाई ‘कम्बल प्रति`बन्ध’को संज्ञा दिएकी छन्। समाचारमूलक भारतीय टेलिभिजन च्यान`लको प्रसारण बन्द गरिएको वि`रुद्धमा आफू रहेको उनको स्पष्ट भनाई छ।

“हामी भारतीय समाचार च्यान`लहरुमा कम्ब`ल प्रतिबन्धको बिरू`द्धमा छौं। यदि सरका`रलाई केही समस्या छ भने उसले कुट`नीतिक तवरले समा`धान गर्न प्रयास गर्नुपर्छ।”,ट्वीटरमा गरीले लेखेकी छन्। नेपालको राष्ट्रियता र स्वाभिमानविरुद्ध भ्रमपूर्ण समाचार तथा विश्लेषण सम्प्रेषण गर्ने केही समाचार मूलक भारतीय टेलिभिजन च्यानलको प्रसारण नेपालमा बन्द गरिएको छ ।

विदेशी च्यानल वितरक म`ल्टी सिस्टम अपरेटर (एम एस ओ)हरूले भारतीय न्युज च्यानलहरूको प्रसारण बिहीबार देखि नेपालमा बन्द गरेका हुन् । भारतीय च्यानलमा नेपालविरुद्ध भ्रमपूर्ण समाचार तथा विश्ले`षण सम्प्रेषण हुन थालेपछि च्यानलका ग्राह`कहरूले फोन र म्यासेज गरी त्यस्ता च्यानल ब`न्द गर्न वितर`कलाई आग्रह गरेपछि एम`एस ओहरुले यस्तो कदम चालेको बताइएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close