Lockdown News

अब एक जिल्लाबाट अर्को जिल्ला जान नपाइने, सबै पासहरु खारेज !!पुरा पढ्नुहोस !

नेपालमा संक्र`मितको सं`ख्या बढ्न थालेपछि केही खुकुलो बनाइएको लकडाउन थप कडा बनाइने भएको छ । केही दिन अघि सरकारले शर्त सहित ४४ प्रकारका उद्यो`ग खोल्ने निर्णय गरेको थियो । लक-डाउन खु`कुलो गरेको कारणले गर्दा कोरोना भाइ`रस समुदायमा फैलिन थालेको आकँ`लन गर्दै लक`डाउन कडा बनाउने निर्ण`य गरेको हो ।

आज मात्र नेपालमा ७४ जना संक्र`मित फेला परेका छन् । अब भोली देखि एक जिल्ला`बाट अर्को जिल्लामा जान पाइने छैन । गृह मन्त्रा लयका उप–सचिव उमा कान्त अधि`कारीका अनुसार गृह मन्त्रा`लयले एक जिल्लाबाट अर्को जिल्ला जाने गरी जारी भएका सबै सवारी पास खारेज गरेको छ ।

मुलुकमा कोरोना भाइ रस संक्र`मितको सं`ख्या बढिरहेका बेला गृहले मंग`लबार दिउँसो यो निर्णय गरेको हो । सञ्चार कर्मीको हकमा भने सूचना विभागको परिचय-पत्रका आधारमा आवत-जावत गर्न दिइने गृहले जनाएको छ । केही दिन देखि लक-डाउन खुलेको झल्को दिनेगरी राजधानीका सडकमा सवारी साधनको भिड ला`ग्न थालेको थियो ।

प्रधान-मन्त्री केपी ओली मंगल बारको बैठकमा कोरोना रोकथाम तथा निय न्त्रण उच्च स्तरीय समितिका संयो`जक ईश्व`र पोखरेल र सदस्य रहेका मन्त्रीहरुसँग रिसाएका थिए । ‘तपाईंहरुले खुकु`लो पारौं भन्नु भयो । यो भावनामा डुबेर निर्णय गर्ने बेला होइन’, प्रधान`मन्त्रीको भनाइ उद्धृ`त गर्दै ती मन्त्रीले भने, ‘मान्छे नै रहेन भने आर्थिक गतिवि`धि खुला गरेर के हुन्छ ? पहिला मान्छे बाँच्नुपर्छ ।’ मन्त्रिपरिषदले शुक्रबारदेखि ४४ प्रकारका उद्योग खोल्न अनुमति दिएको थियो । यस्तै सरकारी कार्याल`यहरुमा एक तिहाई कर्म`चारीलाई हा`जिर गरा`इएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close