InterestingReligious

तीन दशक अघि बनेको ‘’रामायण’’ले यसरी तोड्यो ‘गेम अफ थ्रोन्स’ को रेकर्ड !!

भारत : कोरोना भाइरसले वि`श्वमा त्रा`स फैलाइरहेको छ । यस भाइ`रसका कारण वि`श्वका थुप्रै देशहरुमा लक`डाउन रहेको छ । छिमेकी राष्ट्र भारतमा पनि लकडाउन जारी छ । भारतको टेलिभिजन च्यानल दुरदर्शनमा रामानन्द सागरको धारावाहिक टेलि`श्रृंखला रामा`यण पुन प्रसारण गरिएको छ ।

यस शोले विश्व रेकर्ड बनाउन सफल भएको छ ।सन् १९८७ मा भारतीय टेलिभिजन च्यानल दुरदर्शनमा प्रशारण भएको ‘रामायण ‘ टेलिश्रृंखलाले विश्व कीर्तिमान कायम गरेको हफ । तीन दशकपछि पुनः प्रशारण गरिएको ‘रामायण’ले सबैभन्दा बढी पटक हेरिने श्रृंखलामा रेकर्ड बनाएको हो।

राष्ट्रिय च्यानलको आधि`कारिक ट्वीटर ह्या`न्डलबाट गरिएको ट्वीटका अनुसार रामाय`णको पुन प्रसा`रणले वि`श्वभरमा धेरै दर्शकले हेर्ने शोको रेकर्ड राख्न सफल भएको हो । भारतमा लक`डाउनको कारण कुनैपनि टेलिभिजन सिरियल प्रशारण हुन सकेको छैन किनभने सबैको छायांकन रोकिएको छ ।यो भारतको मात्र हैन, पूरै वि`श्वकै रेक`र्ड हो।

विश्वमा सबैभन्दा धेरै हेरि`एको सो ‘गेम अफ थ्रोन्स’ को अन्तिम संस्करणलाई रामायणले उछिनेर नयाँ रेकर्ड बनाएको हो। रामायणले १६ अप्रिलमा ७.७ करोड दर्शकले विश्भर हेर्दै सर्वा`धिक हेरिएको शो बनेको हो । रामायणमा मुख्य भूमिकामा देखिएका अरुण गोविल, दीपिका चिखलिया र सुनील लहरी पुन चर्चामा आएका छन् ।

निर्देशक रामानन्द सागरले बनाएको रामा`यणले की`र्तिमान रचेको यो पहिलो पटक भने होइन। यसअघि सन् २००३ मा पनि विश्वमै सबभन्दा बढी हेरिएको पौराणिक कथामा यसले कीर्तिमान बनाएको थियो।
खबर हब बाट साभार गरिएको

Related Articles

Back to top button
Close