Educational News

अभिभावकलाई विद्यालयको पत्र- ‘वैशाखदेखि असारसम्मको शुल्क बुझाउनू’ !!!

गत चैत ११ गतेदेखि देश पूर्णरुपमा लक`डाउनमा छ । स्कुल कलेज तथा विद्याल`यहरु बन्द छन् यही बन्दमा केही विद्या`लयहरुको अभिभावक`हरुलाई अ`सार सम्मको सुल्क तिर्नको लागि परिपत्र जारी गरेकव खुलेको छ ।

विशेषगरी निजी विद्यालयह`रूले अन`लाइन क`क्षाको नाममा शुल्क लिने, विद्यार्थी भर्ना अभियान चलाउने जस्ता गतिविधि गर्न थालेको भन्दै मन्त्रालयले अर्को सूचना जारी नहुँदासम्मका लागि रोक्न निर्देशन दिएको थियो। तर, विद्यालयहरूले भने अनलाइन कक्षा सञ्चालनको नाममा विद्यार्थीबाट शुल्क लिन थालेको पाइएको छ।

 

काठमाडौंको लाजिम्पा`टमा रहेको बेष्ट्स मन्टेश्वरी इलिमेन्ट्री स्कुलले भने बागमती प्रदेश सरकार सामाजिक विकास मन्त्रालयको निर्देशनको हवाला दिँदै अभिभावकलाई वैशाख देखि असार सम्म गरी तीन मही`नाको विद्या`र्थी शुल्क बुझा`उन पत्राचार गरेको पाइएको हो।

अभिभा`वकहरूबाट प्राप्त पत्रमा कक्षा १ देखि ५ सम्मको मासिक १० हजार ५०० का दरले तीन महिनाको ३१ हजार ५०० रूपैयाँ शुल्क बैंकमार्फत् विद्याल`यको खातामा जम्मा गर्न भनिएको छ। विद्या`लयले त्रैमा`सिक शुल्क लिने भएकाले तीन महीनाको छुटपछि २२ हजार ५० रूपैयाँ बुझाउन अभिभावकलाई भनिएको हो।

विद्यालयका संस्थापक सञ्जय फिन्जु लामाले सफ्टवेयर मार्फत् पढाइ चलिर`हेकाले शुल्क लिइएको बताए। डिस्टेन्स लर्निङ सफ्टवेर डेभ्लप गरेर विद्यालयले अध्ययन गराइरहेको उनको भनाइ छ।

Related Articles

Back to top button
Close