Lifestyle/ Health

आफ्नो फो`क्सो ७२ घण्टामा आफैं यसरी सफा गर्नुहोस्`, पढौं र जानकारीको लागी शेयर गरौं…

आफ्नो फो`क्सो ७२ घण्टामा आफैं यसरी स`फा गर्नुहोस्, पढौं र जानकारीको लागी शेयर गरौं चुरोट खानेलाई मात्रै होइन अन्य मानिसलाई पनि फो`क्सोको समस्या हुने गर्दछ । यदि तपाईले चुरोट खानु`हुन्छ भने फो`क्सो अवश्य खराब हुन्छ ।

तर घरेलु विधि प्रयोग गरेर ७२ घण्टा भित्र आफ्नो फोक्सो सफा गर्न सक्नुहुन्छ । यस्तो विधि सुरु गर्नुभन्दा पहिला दुग्ध`जन्य पदार्थहरु`लाई आफ्नो भोजनबाट टाढा राख्नुहोला । यो निकै मह`त्वपूर्ण कुरा हो किनभने दुग्धजन्य पदार्थको सेवनले गर्दा फो`क्सोमा भएका विषाक्त तत्व`हरुलाई बाहिर फाल्न शरीरलाई गाह्रो पर्छ । घरेलु विधि प्रयोग गर्ने तरीकाः

  • १. यो विधि सुरु गर्दाको पहिलो दिनमा सुत्नु अगाडि जडिबुटीबाट बनेको चिया खानुहोस् । यस्तो चिया खानाले पेटमा भएका र कब्जियतको कारक बनेका विषाक्त तत्वहरु नाश हुन्छन् जसले गर्दा फोक्सोलाई आफ्नो काम गर्न सजिलो हुन्छ ।
  • २. दोश्रो दिनमा बिहानको खाना खानुपूर्व दुईवटा कागतीलाई तातो पानीमा मिसाएर खानुहोस् । त्यसपछि ३०० मिली भुँइकटहर वा अंगुरको जुस खानुहोस् । किनभने यसमा प्राकृतिक एन्टीअक्सिडेन्ट हुन्छ जसले श्वास प्रश्वास प्रणालीलाई सहयोग गर्दछ ।

 

  • ३. बिहानको खाना र दिउँसोको खानाको बीचमा ३०० मिली गाजरको जुस पिउनुहोस् । गाजरको जुसले शरीरमा अल्कालीको मात्रा बढाउँछ ।
  • ४.दिउँसो खाना खानुसँगै पोटासियम भएको जुस ४०० मिली पिउनुहोस् किनभने पोटासियममा विषाक्त तत्व फाल्ने क्षमता हुन्छ । यसका लागि आँप, केरा, सुन्तला, मेवा जस्ता फलफूलको जुस सेवन गर्दा उपयुक्त हुन्छ । अनि बेलुका सुत्नु अगाडि ४०० मिली अल्छाको जुस पिउनुहोस् र यसले गर्दा फोक्सोमा संक्रमण गरेका ब्याक्टेरिया मर्ने गर्दछन् ।

 

  • ५‍. यस बाहेक तातो पानीले २० मिनेट नुहाउँदा यो विधि अझै प्रभावकारी हुन्छ । तातो पानीले नुहाउँदा फोक्सोमा भएका विषाक्त पदार्थ बाहिर निस्कन्छन् । यस बाहेक मसलाको तेल मिसाएको तातो पानीको बाफ लिंदा अझ राम्रो हुन्छ ।

 

Related Articles

Back to top button
Close