News

अलपत्र परेका यात्रु ओसारपसारमा रोक

काठमाडौं- सरकारले अल`पत्र परेका यात्रु ओसारcपसारमा रोक लगाएको छ।राजधानी काठमाडौंcसहित विभि`न्न शहरी क्षेत्र र विभिन्न जिल्लाबाट घर जाने यात्रुलाई स्थानीय तहले गरिरहेको उद्धारमा सरकारले रोक लगाएको हो ।

गृहcमन्त्रालयका सह–प्रवक्ता उमाकान्त अधिकारीले अहिलेलाई उद्धारमा रोक लगाइएको बताए ।सोमबार गृह मन्त्रालयले ७७ वटै जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई परिपत्र गर्दै अत्यावश्यक सेवा बाहेकका सवारी साधन सञ्चालन तथा यात्रु ओसारपसारलाई पूर्ण रुपमा रोक लगाउन परिपत्र गरेको हो ।

त्यस्तै मन्त्रालयले जथाभावी पास वितरण नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालयहरुलाई निर्देशन दिएको छ ।केही दिन यता राजधानी लगायतका शहरी क्षेत्रमा रहेका मानिसहरुलाई स्थानीय तहले उcद्धार गर्ना शुरु गरेका थिए । त्यसक्रममा कोटेश्वर कलंकी लगायतका क्षेत्रमा सवारी साधन र मानिसहरुको थामिनसक्नुको भीड रहेको थियो ।

सोमबार नै विराटनगर महानगरपालिकाले काठमाडौं पठाएका व्यक्तिहरुलाई प्रहरीले थानकोटमा रोकेको थियो । विराटनगर महानगरपालिकाले पठाएका केही यात्रुलाई व्‍यक्तिगत विवरण टिपेर छाडे पनि केहीलाई भने फेरि रोकिएको थियो ।

विराटनगर महानगरपालिकाले गाडी रिजर्भ गरेर काठमाडौं पठाएका १६० यात्रुमध्ये ४२ जनालाई अहिले नागढुं‌गा चेकपोस्टमै रोकिएका थिए । तर पछि नागढुंगा नाकामा यात्रुहरुको व्यक्तिगत विवरण टिपेर र शरीरको तापक्रम जाँचेर काठमाडौं उपत्यका प्रवेश गराइएको थियो ।

Related Articles

Back to top button
Close