International News

भारतमा कोरोना तिब्र रुपमा फैलिए पछि डेढ लाख मानिस नेपाल भित्रिए

सुदूरपश्चिममा भारतमा कोरोना संक्र`मण फैलिएपछि डेढ लाखजति मानिस भित्रिएका थिए। भारतबाट फर्केका २ जनामा संक्र`मणसमेत देखियो। संक्र`मण देखिएका कैलाली लम्की`चुहा नगरपालिका ९ का २१ वर्षीय युवक चैत ११ गते दिनभरि धनगढीको त्रिनगर नाकामा मानिसको भिडमा थिए।

यी सबै कारण सुदूरपश्चिममा भारतबाट फर्केका व्यक्तिमा कोरोना भाइरसको संक्र`मण भएमा समुदायमा महामारी फैलिने चिन्ता विज्ञहरुले गरेका बेला नेपाली सेना र स्वास्थ्यकर्मीको टोलीले भारतबाट फर्केकाहरुको थ्रोट स्वाब संक`लन गरिरहेको छ। अछाम, डोटी, बैतडी, डडेल्धुरा र दार्चुलामा थ्रोट स्वाव संक`लन भएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता विकास देवकोटाले बताए।

चीनबाट ल्याइएको किटको गुणस्तरलाई लिएर प्र`श्न उठेको अवस्थामा तिनको विश्वसनीयता प्रमाणित नहुँदै धमाधम कोरोना परीक्षण अगाडि बढाइएको छ। सुदूरपश्चिममा भारतबाट फर्केका धेरै भएकाले सरकारले महत्व दिएर हेलिकोप्तरमार्फतन टोली परिचालन गरी नमुना संकलन सुरु गरेको हो।

यी नमुनाको रिपोर्टलाई महत्वका साथ कुरिएको छ। अछामबाट संकलन भएका २ सय २६ मध्ये १ सय १२ जनाको रिपोर्ट आइसकेको छ। ती सबैमा कोरोना संक्रमण नभएको रिपोर्ट आएको स्वास्थ्य कार्यालय अछामका कोभिड–१९ फोकल पर्सन देवदत्त जोशीले बताएको आजको नागरिक दैनिकमा खवर छ।

Related Articles

Back to top button
Close