Corona (COVID-19) UpdatesInternational News

भारतमा २४ घन्टाभित्र मात्र ७७३ जना सङ्क्र`मित भेटिए, कोरोनाका बिरामी ह्वात्तै बढे

महाराष्ट्रमा ‘कोभिड १९’ का सङ्क्र`मितहरु दिन प्रतिदिन बढ्दै गएको देखिएको छ । सङ्क्र`मितहरुको संख्या त्यहाँ १ हजार ७८ जना पुगेको बताइएको छ । आजमात्र महाराष्ट्रमा कोभिड १९ का ६० जना संक्र मित भेटिएका छन् । योसँगै महाराष्ट्रमा कोभिडका संक्र`मितहरुको संख्या एक हजार नाघेको बताइएको छ । यसरी भारतका अरु राज्यहरुको तुलनामा महाराष्ट्र सबैभन्दा बढी प्रभावित भएको देखिएको समाचारमा जनाइएको छ ।

आज भेटिएका ती ६० जनामा ४४ जना स्थानीय मानिसबाट मानिसमा सरेको पाइएको हो । ती ६० मध्येका ४४ जना ‘बृहनमुम्बई म्युनिसिपल कर्पाेरेसन’ क्षेत्रका भएका पाइएको यहाँको स्थानीय सरकारी अस्पतालका एक प्रवक्ताले जनाएका छन् । भारतमा योसँगै पछिल्लो २४ घन्टाभित्र मात्र ७७३ जना सङ्क्र`मित भेटिएका छन् । भारतमा एकै दिनमा यतिधेरै विरामी भेटिएको यो नै पहिलो घटना भएको अधिकारीहरुको भनाई छ ।

भारतमा बुधबारसम्म ५ हजार १९४ जना सङ्क्र`मित पाइएका छन् । भारतको स्वास्थ्य तथा परिवार कल्याण मन्त्रालयले यो कुराको जानकारी दिएको हो । यसरी भारतमा केही दिनयता बढ्दो रुपमा यसका सङ्क्र`मितहरु देखिएका पनि बताइएको छ । यहाँका ४०१ जना सङ्क्र`मित भने उपचार पछि निको भएर घर फर्र्किएका छन् । यसरी हेर्दा अहिले पनि भारतमा ४ हजार ६४३ जना विरामी अस्पतालमा उपचाररत छन् । मन्त्रालयले बुधबार दिएको जानकारीअनुसार यहाँ गएको २४ घन्टा भित्रमात्र निधन हुनेको संख्या १० रहेको छ ।

आजमात्र १० जना कोरोना संक्रम`णबाट निधन भएको स्वास्थ्य अधिकारीहरुले पुष्टि गरेका छन् । यसरी भारतमा कोरोना संक्र`मणबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या १४९ जना पुगेको बताइएको छ । महाराष्ट्रपछि सबैभन्दा बढी विरामी तालिनाडूमा छन् । तामिलनाडूमा कोरोना संक्र`मण भएका व्यक्तिको संख्या ६९० रहेको छ । त्यसपछिका बढी संक्र`मित नयाँ दिल्लीमा छन् । नयाँ दिल्लीमा यसका संक्र`मितको संख्या ५७६ रहेको छ । भारतमा यसरी दिन प्रतिदिन नयाँ नयाँ संक्र`मितहरु थपिँदै जानु बडो चुनौतीपूर्ण भएको यहाँका स्वास्थ्य अधिकारीहरुले जनाएका छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close