Corona (COVID-19) Updates

खुसीको खबर : कोरोनाको औषधिलाई लिएर दक्षिण कोरियाले दियो यस्तो खबर ! छायो विश्वभर खुसियाली !

काठमाडौं । खोपहरू सम्बन्धी शंकाहरू कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) महामा`रीको साथ विश्वलाई चाहिने निरन्तर खतरा हो र केही स्थानहरूमा यसको खराब अवस्था पनि छ । खोप रोकथाम र अर्थव्यवस्थाको पुनः खोल्नको लागि उत्तम मौका हो र परीक्षणको अन्तिम चरणमा केही औंलामा गन्न मिल्ने औषधिमाथि विश्वास गरिन्छ ।

यो बीचमा दक्षिण कोरियामा मौसमी इन्फ्लूएन्जा शटसँग सम्बन्धित दर्जनौं बि’रामीको मृ’त्यु सार्वजनिक चि’न्ताको विषय बनेको छ । कोरियाली अधिकारीहरू जताततै फैलिएको स्वास्थ्य सं’कटलाई रो’क्न सबै चि’न्ताहरूको सामना गनर्दैछन् । *** यो समाचारको पूरा भिडियो हेर्न यहीँ तलको लिङ्कमा क्लिक गर्नुहोला ***

स्वास्थ्य विशेषज्ञहरूले आउँदो मौसम फ्लू महामारी बढाउन थप सहयोगी हुनसक्ने विज्ञहरुले चेतावनी दिएका छन् । विश्वभर जाडो मौसममा कोभिड–१९ को दोस्रो लहर आउँने र त्यो अहिलेको भन्दा ड’रलाग्दो हुने बताउँदै आएका छन् ।दक्षिण कोरियाली सरकारले सामान्य भन्दा २० प्रतिशत बढी खोप लगाई निः शुल्क खोप कार्यक्रम सुरु गरेको छ । दक्षिण कोरिया र ताइवानमा धेरैको मृ’त्युले कोभिड–१९ बाट बचाउन सुरक्षित र भरपर्दो उपचारको लागि पर्खिरहेकाहरूको लागि चि’न्ता उत्पन्न गरेको छ । यो राम्रो तरिकाले परीक्षण गरिएको छ । यो हिचकिचाहट औषधि रोलिङ्ग गर्नका लागि पर्याप्त छैन ।

दक्षिण कोरियाली अधिकारीहरूले गरेको अनुसन्धानले मृ’त्यु र खोपको बीचमा कुनै सम्बन्ध नभएको बताएका छन् । मृत्यु हुनेहरूको औसत उमेर ७४ वर्ष रहेको थियो । यो उमेरका व्यक्तिहरुको मृत्युलाई पूर्व अवस्थित सर्तहरू कारणहरूको रूपमा दिइन्छ । गत वर्ष १,५०० भन्दा बढी वृद्धवृद्धाहरुको सात दिनमा मृत्यु भएको थियो ।****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******

सबै औषधि साइड इफेक्टको सानो जोखिमको साथ आउँदछ जुन ग’म्भीर हुन्छ । हालै भएको अमेरिकी अध्ययनमा एक लाख घटनामा १।३ वा एक भन्दा कम घ’टनाहरु घा’तक हुन्छन् ।विश्वभरि लाखौं व्यक्तिहरू प्रत्येक वर्ष फ्लूको साथ अस्पताल जान्छन् र सयौं हजारौंको संख्यामा मर्छन् । कमजोर समूहको खोप नभएको विकल्पलाई ख’तरनाक मानिन्छ ।****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******

Related Articles

Back to top button
Close