Lifestyle/ Health

टमाटरको सहायताले गायब हुन्छ तपाईको अनुहारको अनावश्यक रौँ, जान्नुहोस् यसको जादुई फ्रमुला

काठमाडौँ । अनावश्यक रौँबाट छुटकारा पाउनका लागी महिला धेरैजसो वेक्सिङ्ग को सहारा लिन्छन् । तर धेरै महिलाहरुलाई घरमा नै वेक्सिङ्ग गर्न र बनाउन आउँदैन ।यस्तो अवस्थामा महिलाहरु ब्यूटी पार्लरमा जान्छन्। ब्यूटी पार्लरका जानुमा दुई प्रमुख समस्याहरू छन्। पहिलो यहाँ जान धेरै महँगो छ र दोस्रो त्यहाँ यति धेरै भीडहरू हुन्छ कि त्यहाँ गई वैक्सिङ्गको लागि पर्खनु भनेको समयको बर्बादी हो। ध्यान दिनुहोस् आज हामी तपाईंलाई घरमा तपाईंको अनुहार वा शरीरको अनावश्यक कपाल हटाउ उपाय भन्नेछौं।

टमाटरबाट अनावश्यक अनुहारको र शरीरको रौँ यसरी हटाउनुहोस्
आज हामी अनावश्यक अनुहारको रौँ हटाउन टमाटर र केही अन्य सामग्रीहरू प्रयोग गर्नेछौं। यस नुस्खाको खास चीज यो हो कि यसको कुनै साइड इफेक्ट छैन र यसले तपाईंको छालालाई हानी गर्दैन। अनावश्यक रौँ हटाउनका लागि तपाईले टमाटर प्याक तयार गर्नुपर्नेछ।

यसलाई तयार पार्न तपाईलाई चारवटा चीज चाहिन्छ। टमाटर, कच्चा दूध, मह र जिलेटिन पाउडर। सबै भन्दा पहिले, मिक्सरमा दुईदेखि तीन टमाटर पीस्नुहोस् र यसको जुस तयार पार्नुहोस्। यदि तपाईंले यस जुसलाई चाल्नुभयो भने यो उत्तम हुनेछ।

अब एउटा धातुको भाँडो लिनुहोस् र यसमा दुई चम्चा टमाटरको जुस, एक चम्चा दूध, एक चम्चा मह र एक चम्चा जिलेटिन पाउडर मिलाउनुहोस्। यी सबैलाई राम्रोसँग मिक्स गरेपछि, तपेस जस्ता यस धातुको ठूलो भाँडोमा पानी तताई राख्नुहोस्।

जब पानी उमालिन्छ, ग्यास बन्द गर्नुहोस् र उमालेको पानी तपेस भित्र कचौराको साथ मिश्रण राख्नुहोस्। त्यो हो, मिक्सिंग कचौरामा पिसेको सामाग्री यस उम्लेको पानीमा माथि तैरिरहनेछ। यसलाई डबल उमाल्ने प्रक्रिया भनिन्छ। यस प्रक्रिया मार्फत, तपाईंको मिश्रण र जिलेटिन पग्लिन्छ।

जब यो मिश्रण राम्रोसँग पग्लन्छ, यसलाई बाहिर निकाल्नुहोस् र यसलाई ब्रशको सहायताले अनावश्यक रौँमा लगाउनुहोस्। यो सुख्न नछोडेसम्म यसलाई रहन दिनुहोस्। सुकाएपछि, यो विपरीत दिशाबाट हटाउनुहोस्। तपाईको शरीरको अनावश्यक रौँ यस प्याकको साथ बाहिर आउँदछन्। यस प्रकारले तपाईंको छाला पूर्ण रूपमा चमकदार हुनेछ।

Related Articles

Back to top button
Close