Lifestyle/ Health

नखानुहोस यस्ता कुराहरू जसले तपाईको चॉडै तालु खुइलाईदिन्छ

अहिले तालु खुइलिनु र कपाल झर्नु धेरैको समस्या बनेको छ। तालु खुइलिनु उमेर छिप्पिएको लक्षणको रुपमा पनि लिने गरिन्छ । धेरैको युबावास्थामै तालु खुइलिन्छन। कपाल झर्नुका पछाडि धेरै कारण हुनसक्छ जसमा रोग र बंशानुगतका साथै खानपिन पनि समावेश छन् ।

खानपिन धेरै कुरामा भर पर्ने गर्छ। जति हामीले स्वस्थ खानपिन गर्यौं त्यति हामीलाई फाइदा हो। त्यसरीनै कपाल झर्न नदिन पनि हामीले यी ९ प्रकारका खानाहरु कमै खानुपर्ने हुन्छ-१. मिठाईः मिठाईले ब्लड सुगरको स्तर बढ्छ जसले हेयर फोलिकल्स खुम्चिने गर्दछ र कपाल झर्छ ।

२. रक्सीः रक्सि पिउँदा शरिरमा जिंकको शेचन ढिलो हुन्छ जसले अत्यधिक कपाल झर्छ ।३. पेस्ट्रीज र केकः यसमा हुने मैदा र चीनिले एन्ड्रोजन हर्मोन बढाउँछ जसले गर्दा तीब्र रुपमा कपाल झर्छ ।४. तारेका खानेकुराः तारेका खानेकुराहरुमा अत्यधिक तेल हुनाले टाउकोको कपालको प्वाल बन्द हुन्छ जसका कारण कपाल तीब्र रुपमा झर्छ।

५. पिज्जाः पिज्जा खाँदा रगतमा चीनिको मात्रा बढ्छ जसले हेयर फोलिकललाई खुम्च्याउँछ र कपाल झर्न मद्दत गर्छ।६. कार्बोनेटेड ड्रिङ्क्सः सोडा, कोकाकोलाजस्ता ड्रिङ्क्समा धेरै चीनि र एसिड हुन्छ जसले कपाल धेरै झर्छ ।

Related Articles

Back to top button
Close