Corona (COVID-19) Updates

यही हप्तादेखि आम सर्वसाधारणलाई कोरोनाभाइरसको भ्याक्सिन दिन सुरु गरिने !

काठमाडौं। ११ अगष्टमा सफल घोषित गरेर स्वीकृति दिइएको रुसको कोरोनाभाइरस भ्याक्सिन स्वीकृति पाएको एक महिनापछि आम सर्वसाधारणलाई दिन सुरु गरिने भएको छ ।

रुसले यही हप्तादेखि आफ्नो कोरोनाभाइरस भ्याक्सिन आम सर्वसाधारणका लागि उपलब्ध हुने जनाएको छ रुसका एक शीर्ष अधिकारीले रुसले विकास गरेको कोरोनाभाइरस भ्याक्सिन ‘स्पुतनिक भी’ आम नागरिकको लागि जारी गरिने जानकारी दिएका हुन् ।

यो भ्याक्सिनलाई रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले ११ अगष्टमा लञ्च गरेका थिए । रुसको समाचार एजेन्सी तासले रशियन एकेडेमी अफ साइन्सेजका उपनिर्देशक डेनिस लोगुनोभको हवाला दिँदै स्पुतनिक भी भ्याक्सिनलाई रुसको स्वास्थ्य मन्त्रालयको अनुमतिपछि व्यापक उपयोगको लागि जारी गरिने बताएको छ । स्वासथ्य मन्त्रालयले यसको टेस्ट गर्न लागेको र छिटै यसको अनुमति प्राप्त गरिने उनले बताएका छन् ।

रिपोर्टका अनुसार उनले आम नागरिकलाई भ्याक्सिन उपलब्ध गराउनको लागि निश्चित प्रक्रिया भएको बताएका छन् । १० देखि १३ सेप्टेम्बरको बीचमा आम नागरिकको प्रयोगको लागि भ्याक्सिनको ब्याचको अनुमति प्राप्त गरिने र त्यसपछि आम सर्वसाधारणलाई भ्याक्सिन लगाउन सुरु गरिने उनले बताएका छन् । यो भ्याक्सिनलाई रुसको गेमालेया इन्स्टिच्युटले रुसको रक्षा मन्त्रालयसँग मिलेर तयार गरेको हो ।

Related Articles

Back to top button
Close