Corona (COVID-19) Updates

कोरोनाका बि’रामीमा आयुर्वेदिक औ’षधिको परीक्षण प्रक्रिया सुरु

काठमाण्डौ – कोरोना भाइरस सङ्क्रमितको उपचारका लागि आयुर्वेदिक औ’षधिको परीक्षण प्रक्रिया सुरु भएको छ । प्रदेश ५ का झण्डै एक सय जनामा आयुर्वेदिक औ’षधिको परीक्षणको लागि प्रक्रिया सुरु गरेको नेपाल स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद्का सदस्य सचिव डा. प्रदीप ज्ञवालीले बताउनुभयो ।

परीक्षणका लागि सरकारले अनुमति दिइसकेको छ । यो औषधि सामान्य लक्षण देखिएकालाई दिने र त्यसपछि लक्षण र अस्पताल ब’साइ कति घ’ट्यो भन्ने हेर्नुको साथै र’गतमा केही परिवर्तन आए नआएको जाँ’च गर्ने डा. ज्ञवालीले बताउनुभयो ।

जे’ठीमधु र त्रि’कटुको मिश्रण बनाएर तयार गरिएको यस आयुर्वेदिक औ’षधि बि’रामीलाई खाना खानुअघि खुवाउने उहाँले बताउनुभयो । मरीच, पिप्ली र सुकेको अदुवा बराबर मात्रामा मिलाएर त्रि’कटु बनाइने उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

तर त्यो औ’षधि ग’म्भीर स’मस्या देखिएकाहरुलाई नदिइने उहाँले बताउनुभयो । यो औ’षधिको कुनै पनि सा’इडइफेक्ट नरहेको उहाँले बताउनुभयो ।

Related Articles

Back to top button
Close