Religious

जे माग्यो त्यही पुराहुने अचम्मको मन्दिर ! पवित्र स्थल पाथीभरा !

पाठीभरा मन्दिरमा तपाईले सोध्नुभएको कुरा पूरा गर्ने कस्तो अद्भुत मन्दिर! पाठीभारा ताप्लेजुung जिल्लाको प्रसिद्ध तीर्थस्थल हो। पाठीभारा मन्दिर हिन्दु र बौद्धहरुको लागि महत्वपूर्ण धार्मिक स्थान हो। यो ताप्लेजु जिल्लामा ३००० फिटको उचाईमा छ।विश्वास र शुद्धताको देवी पाथीभराको यो पवित्र स्थल फ Tap्लि fromबाट १ .5।।

किलोमिटर टाढा ताप्लेजुung जिल्लाको सदरमुकाममा अवस्थित छ। उत्तरपूर्व १ of height मिटरको उचाईमा अवस्थित छ। पाठीभारा आमाको उत्पत्ति: – पाथीभरा देवीको उत्पत्तिसँग सम्बन्धित धेरै कारनामहरू र विधाहरू छन्। भनिन्छ: पुरानो समयमा पाथीभराका गोठालाहरूले भेडाहरू पाथीभरामा राखेका थिए। एक दिन अचानक अप्रत्याशित हेरेर बथानका बथानहरू हराए।यस्तो अकल्पनीय घटनामा देवीले छक्क परेका र छक्क परेका गोठालाहरूलाई दर्शन दिए र उनीहरूको उत्पत्ति र आकृतिहरूको बलिदान नगरी भेडाहरूको पूजा गर्न निर्देशन दिए।

ध्यान दिएर गोठालाहरूले देवीको आकारको साइटमा भक्ति पूजा गरेर सबैभन्दा भेंडाको पाठो बलि चढाए।सायद तपाईको कौतूहल दक्षिणदेखि उत्तरसम्म केही ठाडो ढलानहरूको पूर्वपट्टि रहेको पातिभरा मन्दिरसम्म कसरी पुग्ने भन्नेमा छ र त्यहाँ देवी पाठीभाराको मन्दिर रहेको छ, जुन सबै भक्तहरूको आकांक्षा पूरा गर्दछ। अब तपाईं देवी पाठीभाराको चरणमा उपस्थित हुनुहुन्छ।

भनिन्छ कि यहाँ पाथीभरा देवीको नयाँ प्रतिमा नेपालमा भगवानको सबैभन्दा अग्लो (5’१ “) छवि हो।अब तपाई देवी दर्शनको पूजा र पूजाका लागि तयारी गर्न लाग्नु भएको छ।देवी दर्शनको पूजा र पूजा भइसकेपछि पाथीभराबाट देखिने हिमफ्लाक अवलोकन गर्न नबिर्सनुहोस्। यदि तपाईं केहि समय लिन सक्नुहुनेछ भने, पातिभराबाट कंचनजंगामा सूर्योदय र सूर्यास्तको शानदार सुन्दर दृश्यहरू हेर्न र आफ्नो क्यामेरामा कैद गर्ने मौका नभुल्नुहोस्।

Related Articles

Back to top button
Close