Interesting

चिसोबाट बचाउन बाघलाई हिटर, हरिणलाई डसना !!

केहि साता यता चिसो अत्याधिक मात्रामा बढेको छ । जाडोका कारण कतिपय स्थानमा मानिसको मृत्युसम्म भएको छ । जाडोका कारण मानिस मात्र नभई जनावरहरु पनि मर्ने गरेका छन् । यसबाट बच्न मानिसले न्यायो लुगा लगाउने, आगो वा हिटर ताप्ने गर्दछन् । तर जनावरलाई यि कुराको सम्भव नहुने भएकाले मृत्यु बाध्यता जस्तो बनिदिन्छ ।

तर भारतको एक चिडियाखानामा भने जनावरहरुलाई जाडोबाट बचाउन एक गज्जबको जुक्ति लगाइएको छ ।भारतको असामस्थित गुहाटिको एक चिडियाखानामा रहेका जनावरहरु जाडोका कारणले मर्न थालेपछि उनिहरुलाई न्यायो पार्ने उपाय अर्न्तगत हिटर जोडिएको छ ।

चिसो बढेसंगै असामराज्य चिडियाखाना तथा वनस्पती उद्यानका जनावरहरु बिरामि हुने र मर्न थालेपछि चिडियाखानाको मुख्य आर्कषण मानिएका बाघ र सिंहलाई हिटर बालेर न्यायो पारिएको हो ।कठ्यांग्रीदो जाडोबाट बाघ र सिंह थलिएपछि चिडियाखाना ब्यवस्थापनले ति जनावर बचाउन हिटर बाल्न थालेको हो ।


यसका साथै हरीण र अन्य जनावरका लागी न्यायो कपडा सहित मोटो डसनाको ब्यवस्था गरीएको छ । मृग हरिणका लागि राखिएको डसना । चिसोबाट बचाउन जनावरलाई हिटर र न्यायो कपडा दिएकोमा अहिले चिडियाखानाको ब्यवस्थापन टिमको स्रहाना भएको छ ।

Related Articles

Back to top button
Close